м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Уход за бонсай. Рекомендации по уходу за вашим бонсай

Рекомендації з догляду - бонсай Пшат

Опис: Дерево формою листя нагадує оливкове. Кора бонсай надає рослині вигляд старого. Стовбур темно коричневого кольору. Колір листя – сіро-зелений із яскравими крапками, що дуже контрастують на тлі темного стовбура дерева. Після стрижки нове листя росте швидко. І в цілому, дерево дуже живуче, тому до нього можна застосовувати різні методики формування бонсай. Кімнатні види здебільшого культивують у Тайвані.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Премна

Опис: Це субтропічне дерево зростає в багатьох країнах. На Тайвані, Малайзії, Філіппінах і в Індонезії його цінують як один із найкращих видів для бонсай. У природі деякі види ростуть уздовж узбережжя, а деякі – в гірських районах. Берегові види (premna obtusifolia) найчастіше використовують для бонсай завдяки унікальній текстурі їх стовбура. Яскраве та блискуче зелене листя і кручений стовбур надають бонсай приємної елегантності.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Подокарпус

Опис: Це декоративне хвойне дерево, яке повільно росте, родом із субтропіків. В Азії його також називають «Сосна Будди». Кора темно-сірого кольору, шорстка, пізніше потріскана і частково руйнується. Хвоя пряма, темно-зелена, блискуча з лицьового боку, подібно тису. Доглядати в домашніх умовах досить просто. Багатьох бентежить те, що нові пагони з'являються раз в рік (як у сосни) і що дерево не нарощує крону, тому немає можливості її підстригати і формувати.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Падуб

Опис: Вічнозелене дерево або кущ, що має блискуче, довгасте, овальне, темно-зелене листя. Квітне білим кольором, деякі дерева дають плоди – червоні або чорні ягоди. Важливо знати походженням дерево, адже дерева з південного Китаю і Тайваню – кімнатні, японські гостролистники з Північного Китаю, Кореї та Японії –  вуличні.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Оливкове дерево

Опис: Рід Олива (лат. Olea) налічує близько 40 видів рослин, відносять його до сімейства Оливкові. Рослини трапляються в теплих і тропічних регіонах Європи, Африки, Південної Азії та Австралії. Це вічнозелені дерева або кущі з невеликим листям. Стовбур дерева зазвичай шишкуватий і скручений. Квітнуть оливки рясними гронами квітів із великою кількістю пилку. Завдяки цвітінню формуються плоди кістянки, які дуже цінують і використовують у харчовій промисловості. Для людей особливо важливим і цінним видом є Олива європейська, яка росте у Середземноморському регіоні, Африці, Південно-Західній Азії і Гімалаях. Оливка вважається деревом миру, її часто описують у художній і релігійній літературі. Оливкові дерева вирощують і як бонсай. Для бонсай найкраще використовувати дику оливу (Olea europea silvestrys), з огляду на особливості її стовбура (шишкуватого).

 
Рекомендації з догляду - бонсай Мальпігія

Опис: Мальпігія (лат.Malpighia) – це рід, який налічує близько 45 видів квітучих рослин, сімейства Мальпігієвих. Це, здебільшого, кущі або невеликі дерева з дуже густою кроною і колючками. У природі всі види трапляються в Американських тропіках, де досягають висоти 6 метрів. Це вічнозелені рослини. Листя просте, невелике, з рівним або зубчастим краєм, кора дерева досить гладка. Квітне мальпігія дуже гарними оксамитовими рожевими, червоними або фіолетовими квітками. Плід – червона, оранжева або фіолетова соковита кістянка, що містить 2-3 твердих насінин. Один із видів – Malpighia glabra, відомий як Барбадоська вишня, культивують для вирощування солодких і соковитих плодів, багатих на вітамін С.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Лігіструм

Опис: Лігіструм або Бирючина (лат. Ligustrum) – це рід, що налічує понад 40-50 видів рослин. Лігіструм – рід сімейства Маслинові. Це субтропічний вічнозелений, напівлистопадний або іноді листопадний чагарник або невелике деревце з ніжним овальним насичено-зеленим листям. У природі може досягати висоти 2-5 метра, дуже рідко до 6 метрів. Цей вид вирізняється дуже гладкою корою зі слабким блиском. Квітне лігіструм всього раз на рік наприкінці літа білими ароматними четирьохпелюстними віночками. Іноді в результаті цвітіння на дереві з’являються невеликі круглі неїстівні ягоди. У природі лігіструми досить поширені в різних частинах світу: Європа, Північна Африка, часто трапляються в Японії, Кореї, країнах південно-східної Азії.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Кармона

Опис: Кармона (лат. Carmona) – це тропічний вічнозелений чагарник із овальними блискучим листям. У природі дерево досягає висоти 4 метри. Яскраво-коричневий стовбур виглядає дуже контрастно з темно-зеленою кроною. Квітне Кармона протягом майже всього року невеликими зіркоподібними білими квітками. Іноді в результаті цвітіння у Кармони дозрівають зелені неїстівні плоди у вигляді ягід (процес повільний). У природі Кармона часто трапляється у східній і південно-східній Азії: Індія, Індонезія, Південний Китай, Тайвань і Японія. 

 
Рекомендації з догляду - бонсай Зантоксилум

Опис: Зантоксилум (лат. Zanthoxylum) – це рід, що налічує понад 250 видів листопадних і вічнозелених дерев і кущів, який входить до сімейства Рутових і поширений по всьому світу в теплому помірному і субтропічному кліматі. Листя має дуже яскраве забарвлення і майже неприродний блиск. Стебла і гілки іноді покриті невеликими шипами. Стовбур дерева голий або волосистий. Квітки Зантоксилума жовті, дуже дрібні і непоказні, майже не пахнуть. Плоди також дуже дрібні, майже без м'якоті – у вигляді дрібних коробочок. Плоди деяких видів роду Зантоксилум використовують для виготовлення спецій.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Євгенія

Опис: Вічнозелене дерево зі світло-зеленим списоподібним листям. Навесні цвіте білими квітами, а влітку плодоносить їстівними ягодами червоного та чорного кольору. Нові пагони червонуватого кольору. Догляд за бонсай Євгенія дуже легкий і зручний.