м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Уход за бонсай. Рекомендации по уходу за вашим бонсай

Рекомендації з догляду - бонсай Дуранта

Опис: Дуранта (лат. Duranta) – це тропічний рід вічнозелених квітучих чагарників, невеликих дерев, сімейство Вербенові. Всього в природі існує понад 36 видів Дурант. У народі рослину також називають небесною квіткою або прощальною сльозою. Дуранту по-особливому цінують завдяки гарному цвітінню: п'ятипелюстковим бузковим, білим, ліловим квіткам, зібраним у густі суцвіття. Цвіте Дуранта пізньою весною або на початку літа. На дереві формуються яскраво-помаранчеві ягоди. Насичено салатове листя має зазубринки на краях, що не може залишити рослину непоміченою. Гілки дуже густі, формують гарну щільну крону. Часто формуються гострі шипи. Батьківщиною зростання Дуранти є Південна Америка, Індія та Мексика. Часто Дуранту вирощують із декоративною метою, адже дерево приваблює яскравим забарвленням листя і надзвичайним орхідеєподібним цвітінням.

 
Рекомендації з догляду - бонсай В’яз дрібнолистий

Опис: В Азії це вічнозелене дерево може досягати 20 метрів у висоту, його активно використовують для вирощування дерев бонсай. В’яз дрібнолистий має розгалужену структуру і невелике овальне яскраво-зелене листя. Рослина відразу реагує на різницю температур, добре переживає посуху або переполив. Бонсай потребує великої кількості світла для успішного росту. Необхідно знати, звідки в'яз імпортовано. Рослини із Південної Японії і Тайваню кімнатні, рослини з холодної півночі і японських гір – вуличні. Восени можна визначити, звідки дерево родом. На вуличному в'язі листя стає бронзово-червоним і згодом обпадає, на кімнатному – може частково пожовтіти і обпасти, але на верхівках завжди видніються зелені пагони.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Буксус (harlandii)

Опис: вічнозелений, масивний кущ, який повільно росте, із дуже щільним і блискучим листям. Колір кори зазвичай коричнево-зелений. Культивується як бонсай переважно в Тайвані.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Бугенвілія

Латинська назва – Bougainvillea glabra

Опис: Бугенвілію, що в природі – ліана з одерев’янілими стеблами, часто вирощують як кімнатну рослину. Листя овальне, гладке, на коротких живцях.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Яблуня

Місцерозташування: Важливо пам'ятати, що яблуня – це дерево помірного клімату, для повноцінного росту і розвитку його необхідно забезпечити відповідними умовами: холодну зимівлю і бажано розташування на вулиці весь інший час.

Влітку розташовуйте бонсай яблуня на сонячному місці, притіняючи від прямих променів. Бонсай яблуня добре пристосований до наших холодних зим, але у зимовий період необхідно дотримуватися кількох важливих правил:

– захищати дерево від холодного вітру – ідеальним місцем стане холодне приміщення або балкон (0 – (-10)° С); розташовуючи дерево на вулиці, подбайте про те, щоб рослина не обвітрювалась;

– забезпечувати додатковий захист кореневої системи: обгорнути горщик і розмістити його в коробці з тирсою;

– оскільки дерево листопадне, бонсай яблуня можна утримувати в темному прохолодному місці (напр., у гаражі або підвалі);

– Важливо!!! Необхідно обов’язково поливати бонсай. Часто дерева не переживають зиму тому, що про них забувають та не поливають.

 
Рекомендації з догляду за бонсай Сосна (Pinus)

Опис: Сосна – хвойне дерево родини соснових. Рід, що налічує понад 80 видів, є одним із найбільш видатних і важливих за значенням серед усіх хвойних рослин. Майже всі види сосни родом із Північної півкулі. Сосна – високе дерево, зазвичай із конічною кроною. Довгі, покриті лусочками гілки мають короткі пагони зі спірально розташованою голчастою хвоєю. Сосни мають своєрідну кору, утворену численними щитоподібними пластинками та лусочками неправильної форми, які легко відділяються від стовбура. Шишки пірамідальної форми з твердими дерев'янистими лусками, які захищають насіння сосни. Насіння здебільшого крилаті та розповсюджуються за вітром. Як хвоїнки, так і тканини стовбура і гілок мають залози, які виділяють смолу – дуже щільну речовину, що загоює і захищає сосну від патогенних організмів.

 
Рекомендації з догляду за бонсай Піраканта (Pyracantha angustifolia)

Опис: Піраканта – багаторічний вічнозелений чагарник. Навесні рослина покрита біло-кремовими квітами, а восени і взимку блискучими ягодами червоного, оранжевого або жовтого кольору. Піраканта невимоглива в догляді і відмінно піддається вирощування у відкритому грунті в регіонах із м'яким кліматом, та в горщиках або бонсайу більш холодних зонах.

 
Рекомендації з догляду за бонсай Ялівець (Juniperus chinensis)

Місцерозташування: Ялівець належить до роду кипарисових і налічує близько 70 видів кущів із різною хвоєю. Молоді голки ялівцю звичайного напочатках мають яскраво-зелений колір, із часом стають блакитними.

 
Рекомендації з догляду за бонсай Клен (Acer)

Опис: листопадне дерево сімейства кленових. Має деревоподібний зовнішній вигляд, не досягає великих розмірів, проте вирізняється об’ємною кроною. Листя пальчасте, зазвичай зелене, може мати строкате біло-зелене або рожево-зелене забарвлення, змінює колір перед листопадом, уособлюючи наближення осені. Після запилення квіток з'являються крилаті плоди (крилатки).