м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Гранат

Гранат (лат. назва Punica granatum) – вічнозелений плодоносний листяний чагарник або невелике дерево родини Lythraceae, яке в природі досягає розмірів від 6 до 10 м. Гранат надзвичайно довговічний, у Франції існують деякі екземпляри, яким понад 200 років.

Листя Граната глянцеві, вузькі, довгасті, довжиною 3-7 см. Квітне гранат дуже ефектно – яскраво-червоними квітками, деякі з яких формують плоди. Деякі безплідні сорти граната вирощують тільки для квітів. Їстівний плід – ягода діаметром 5-12 см, округлої форми і з товстою червоною шкіркою. Кількість насінин в гранаті може варіюватися від 200 до 1400.

Гранат культивують не тільки заради корисних плодів, але також з декоративною метою в парках і садах, адже дерево досить незвичайно квітне.

Розташування: Влітку бажано перенести гранат на свіже повітря, але в особливо спекотні дні необхідно захистити дерево від прямих сонячних променів. У грудні, після дозрівання плодів, гранат починає скидати листя, готуючись до періоду спокою (2-3 місяці). Якщо забезпечити гранату правильні умови зимівлі (10-12° С, більше світла), то можна очікувати гарне цвітіння бонсай і рясне нарощування листя. Іноді бонсай гранат відправляють "на відпочинок", підсушуючи грунт, у результаті чого листя опадає, після важливо забезпечити температурний режим 10-12° С.

Поливати дерево необхідно тільки з огляду на висихання грунту, мінімально. Для молодого бонсай «зимівля» не обов'язкова. Але якщо бонсай гранат буде зимувати без підсвічування і при більш високій температурі, гілки можуть витягнутися, а для бонсай це не добре. З початку лютого гранат вже можна переміщувати в більш тепле місце, де він буде інтенсивно заростати новим молодим листям.

Полив: Влітку більш рясний, взимку помірний, з огляду на просихання грунту. Влітку корисно обприскувати крону дерева 2-3 рази на день. Удобрювання: Взимку не підживлюють, в інший час вносять органічні або мінеральні добрива для бонсай, раз в 2 тижні.

Пересадка: Пересаджувати гранат можна в досить плоскі горщики, оскільки коренева система доволі поверхнева. Молоді рослини рекомендують пересаджувати щороку, а дорослі не частіше 1 разу на три роки. Кращий час для пересадки – весна, коли починають набухати бруньки.

Грунт: Рекомендують пересаджувати в якісний грунт для бонсай акадама + лава / цеоліт / пуміс в співвідношенні 2:1.

Стрижка: Підстригають радикально навесні, стимулюючи таким чином розгалуження рослини.

Формування: Природне зростання дозволяє отримувати будь-які форми бонсай. Молоді пагони формують за допомогою дроту, а для старих гілок рекомендують використовувати натяжні пристосування.

повернуться