м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Липа

Опис: Листопадні дерева або великі чагарники висотою 25-40 метрів з черговим серцеподібним листям. Широко поширені в помірній і субтропічній зонах північної півкулі.

Цвітуть липи в середині літа, квітки дуже ароматні, жовто-білого кольору, зібрані в суцвіття. Цвітіння липи широко застосовують у медицині і харчовій промисловості, але основною її перевагою є те, що вона містить нектар, який не має рівних. Липи дають найцінніший, запашний мед.

Місцерозташування: Важливо пам'ятати, що липа – це дерево помірного клімату, і йому для повноцінного росту і розвитку необхідно забезпечити відповідні умови: холодну зимівлю і бажано перебування на вулиці весь інший час. Влітку розташовуйте Ваш бонсай липа на сонячному місці, притіняючи від прямих сонячних променів.

Бонсай липа добре пристосований до наших холодних зим, але необхідно дотримуватися кількох важливих правил:

- необхідно захистити дерево від холодного вітру – ідеальним місцем стане холодне приміщення або балкон (0 – (-10) ° С). Якщо ж розміщуєте дерево на вулиці, подбайте про те, щоб дерево не обвітрювалось.

- додатковий захист кореневої системи на зимовий період, обгорніть горщик утеплювальним матеріалом і поставте його в коробку з тирсою.

- оскільки дерево листопадне, і взимку без листя, бонсай липа можна в зимовий період утримувати в темному прохолодному місці (напр., гараж або підвал).

- Важливо!!! Поливати бонсай в зимовий період необхідно. Часто дерева не переживають зиму саме через те, що про них забувають і не поливають.

Полив: Не модна пересушувати та переполивати грунт. Слідкуйте, щоб грунт був завжди трохи вологим. У зимовий період між поливами давайте грунту добре просохнути (оскільки листя на дереві взимку немає, і температура грунту низька, волога випаровується дуже повільно).

Удобрювання: У період з весни по осінь необхідно удобрювати щодва тижні, після настання зими дерево не підживлюють.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Молоді бонсай липа орієнтовно можна пересаджувати раз на рік, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників.

Для пересадки бонсай липа найкраще використовувати грунт в складі акадама + кіріо у співвідношенні 1:1.

Пересаджувати бонсай липа переважно ранньою весною, коли тільки з'являються перші бруньки, скорочуючи під час пересадки кореневу систему на 1/3.

Стрижка: Підтримуйте необхідну форму крони, обстригаючи зайві гілки.

Формування: Обвиття дротом необхідно для формування гілок. Найкраще цю процедуру проводити пізньої осені. Контролюйте стан гілок під дротом. Важливо, щоб не залишалося слідів від стискання.

повернуться