м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Шовковиця

Опис: Листопадне плодове дерево родини тутових родом з Азії. Листя цього дерева використовують для вирощування відомої гусені тутового шовкопряда. Досягає висоти близько 15 м. Шовковиця вирізняється довголіттям: дерево може доживати до 500 років. Добре підходить для формування бонсай.

Місцерозташування: Важливо пам'ятати, що шовковиця – це дерево помірного клімату, і йому для повноцінного росту і розвитку необхідно забезпечити відповідні умови: холодну зимівлю і бажано розташування на вулиці весь інший час. Влітку розміщуйте Ваш бонсай шовковиця на сонячному місці, притіняючи від прямих сонячних променів. Бонсай шовковиця добре пристосований до наших холодних зим, але необхідно дотримуватися кількох важливих правил:

- необхідно захищати дерево від холодного вітру – ідеальним місцем стане холодне приміщення або балкон (0 – (-10) ° С). Якщо ж розміщуєте дерево на вулиці, подбайте про те, щоб воно не обвітрювалось.

- додатковий захист кореневої системи на зимовий період, для чого обгорніть горщик утеплювальним матеріалом і поставте його в коробку з тирсою.

- оскільки дерево листопадне, і взимку без листя, бонсай шовковиця можна в зимовий період утримувати в темному прохолодному місці (напр. гараж або підвал).

- важливо!!! Поливати бонсай в зимовий період необхідно. Часто дерева не переживають зиму саме через те, що про них забувають і не поливають.

Полив: Не допускайте пересушування і переполиву грунту. Слідкуйте, щоб грунт був завжди трохи вологим. У зимовий період між поливами давайте йому добре просохнути (оскільки листя на дереві взимку немає, і температура низька, волога буде випаровуватися дуже повільно).

Удобрювання: У період з весни по осінь необхідно удобрювати щодва тижні, після настання зими дерево не підживлюють.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Молоді бонсай шовковиця орієнтовно можна пересаджувати раз на рік, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників.

Для пересадки бонсай шовковиця найкраще використовувати грунт в складі акадама + кіріо у співвідношенні 1:1.

Пересаджують бонсай шовковицю переважно ранньою весною, коли тільки з'являються перші бруньки, скорочуючи під час пересадки кореневу систему на 1/3.

Стрижка: Підтримуйте необхідну форму крони, обстригаючи зайві гілки.

Формування: Для формування гілок необхідне обвиття дротом. Найкраще цю процедуру проводити пізньої осені. Контролюйте стан гілок під дротом. Важливо, щоб не залишалося слідів від стискання.

повернуться