м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Сизігіум

Опис: Вічнозелений чагарник сімейства миртових (Myrtaceae), батьківщиною якого є тропічні країни Східної півкулі (Австралія, Малайзія, Індія, Мадагаскар, Південно-Східна Азія).

Родова назва походить від грецького «syzygos» – парний, пов'язане з супротивним положенням листя.

Сизігіум – вічнозелені рослини, у природі досягають 20-30 м заввишки. Молодий приріст декоративний, має червонуватий колір. Листя просте, супротивне, шкірясте, глянцеве, залози містять ефірні масла, які широко застосовують у медицині, кулінарії та парфумерії. Білі, рожеві або бузкові квітки зібрані в пазушні суцвіття, складаються з 4 чашолистиків і безлічі тичинок, що іноді досягають 10 см. Плоди багатьох видів сізігіуму вживають у їжу.

Розташування: Сизігіум потребує яскравого освітлення, рослина здатна переносити певну кількість прямих сонячних променів, але від прямого полуденного сонця у літній період все ж рекомендують притіняти. У зимовий час потребує додаткового освітлення лампами денного світла до 12-14 годин. Дерево можна вирощувати під яскравим штучним світлом протягом усього року. З березня по вересень сізігіум утримують за температури 18-25° C, з осені її знижують, взимку бажано забезпечити температуру близько 14-15° C.

Полив: У весняно-літній період поливають регулярно, з огляду на підсихання верхнього шару грунту. З осені полив мінімізують, під час прохолодної зимівлі поливають дуже рідко, тільки аби уникнути пересихання грунту. Для поливу використовують м'яку (відстояну або фільтровану) воду кімнатної температури. Сизігіум віддає перевагу підвищеній вологості повітря і потребує регулярного обприскування. Під час прохолодної зимівлі не обприскуйте.

Удобрювання: Сизігіум підживлюють з березня по вересень мінеральними добривами двічі на місяць. В осінньо-зимовий період удобрювання припиняють.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту дерева за попередні сезони. Пересадку потрібно проводити з огляду на всі ці фактори. Сизігіум пересаджують навесні, молоді рослини щорічно, дорослі – за необхідності, але обов'язково враховуючи та коригуючи частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт у співвідношенні 2:1.

Стрижка: Верхівки молодих пагонів прищипують протягом літа.

Формування: Добре піддається формуванню дротом. Найчастіше формують мітлоподібний стиль.

 

Купити бонсай Сизігіум

повернуться