м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Дуранта

Опис: Дуранта (лат. Duranta) – це тропічний рід вічнозелених квітучих чагарників, невеликих дерев, сімейство Вербенові. Всього в природі існує понад 36 видів Дурант. У народі рослину також називають небесною квіткою або прощальною сльозою. Дуранту по-особливому цінують завдяки гарному цвітінню: п'ятипелюстковим бузковим, білим, ліловим квіткам, зібраним у густі суцвіття. Цвіте Дуранта пізньою весною або на початку літа. На дереві формуються яскраво-помаранчеві ягоди. Насичено салатове листя має зазубринки на краях, що не може залишити рослину непоміченою. Гілки дуже густі, формують гарну щільну крону. Часто формуються гострі шипи. Батьківщиною зростання Дуранти є Південна Америка, Індія та Мексика. Часто Дуранту вирощують із декоративною метою, адже дерево приваблює яскравим забарвленням листя і надзвичайним орхідеєподібним цвітінням.

Розташування: Розташування на західних або на східних вікнах найбільш сприятливе для розвитку, цвітіння та розмноження Дуранти, адже рослина любить помірне освітлення. Дуранта теплолюбна, взимку потребує перебування у приміщенні з помірною температурою не нижче 16° С. Приміщення повинно провітрюватися, але потрібно уникати холодних протягів. Занадто висока температура повітря у приміщенні призводить до того, що рослина скидає листя. Температурний режим повинен бути відрегульований.

Полив: Рясний полив з весни до осені, помірний – взимку. Грунт постійно повинен бути злегка вологим, але не мокрим. Дуранта любить вологе повітря, тому її потрібно регулярно обприскувати. Взимку необхідно захищати рослину від впливу жаркого повітря від батарей центрального опалення.

Удобрювання: Удобрювання рідким або твердим добривом для бонсай здійснюють щорічно навесні, влітку і восени. Процедуру проводять регулярно, 1 раз в 2 тижні, взимку – 1 раз на місяць.

Пересадка: Коренева система Дуранти зростає досить швидко, тому пересадку проводять щорічно навесні або влітку, великі екземпляри пересаджують 1 раз в 2 роки. Під час пересадки слід добре оглянути кореневу систему рослини: якщо коріння дуже розрослося і в горщику для нього мало місця, то рекомендовано перед посадкою зрізати «повсть» кореневої системи. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1.

Кращий час для пересадки бонсай Дуранта – весна, літо або рання осінь.

Стрижка: Потрібно регулярно підстригати нові пагони, оскільки Дуранта зростає дуже активно. Щорічно, іноді кілька разів за літо, дерево обрізають і прищипують для надання кроні гарної форми.

Формування: Формувати гілки за допомогою дроту можна будь-коли.

 

Купити бонсай Дуранта

повернуться