м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Мальпігія

Опис: Мальпігія (лат.Malpighia) – це рід, який налічує близько 45 видів квітучих рослин, сімейства Мальпігієвих. Це, здебільшого, кущі або невеликі дерева з дуже густою кроною і колючками. У природі всі види трапляються в Американських тропіках, де досягають висоти 6 метрів. Це вічнозелені рослини. Листя просте, невелике, з рівним або зубчастим краєм, кора дерева досить гладка. Квітне мальпігія дуже гарними оксамитовими рожевими, червоними або фіолетовими квітками. Плід – червона, оранжева або фіолетова соковита кістянка, що містить 2-3 твердих насінин. Один із видів – Malpighia glabra, відомий як Барбадоська вишня, культивують для вирощування солодких і соковитих плодів, багатих на вітамін С.

Розташування: Розташовуйте бонсай мальпігію у найсвітлішій ділянці приміщенні. Ідеальним варіантом стане східне або західне вікно. У літню пору не забувайте притіняти дерево від занадто яскравих променів сонця. Взимку важливо стежити, щоб температура в приміщенні не опускалася нижче 20° С.

Полив: Грунт мальпігії потрібно рівномірно зволожувати. Рослина скидає листя за недостатньої кількості води або її надлишку. Грунт завжди повинен бути трохи вологим, але не переполитим. Якщо рослина розташована в піддоні, слідкуйте, щоб вода в останньому не застоювалась, тому що це може викликати загнивання кореневої системи і загибель дерева. Використовуйте для поливу відстояну або очищену воду кімнатної температури. Регулярно обприскуйте Мальпігію, особливо влітку або в жарку погоду.

Удобрювання: Раз в три тижні з березня по жовтень удобрюйте дерево добривом для бонсай, взимку проводьте цю процедуру раз на місяць.

Пересадка: Пересадку здійснюють щорічно навесні або влітку, великі екземпляри пересаджують 1 раз в 2-3 роки. Під час пересадки слід добре оглянути кореневу систему рослини: якщо коріння дуже розрослося і в горщику для нього місця мало, то варто перед посадкою зрізати частину кореневої системи. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1.

Стрижка: Необхідно регулярно підстригати швидкозростаючі гілки Мальпігії. Укорочуйте їх до 3-ої пари листя.

Формування: Можна формувати крону і гілки будь-коли, використовуючи дріт і натяжні пристрої. Не залишайте дріт довше, ніж на 3 місяці.

 

Купити бонсай Мальпігія

повернуться