м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Зантоксилум

Опис: Зантоксилум (лат. Zanthoxylum) – це рід, що налічує понад 250 видів листопадних і вічнозелених дерев і кущів, який входить до сімейства Рутових і поширений по всьому світу в теплому помірному і субтропічному кліматі. Листя має дуже яскраве забарвлення і майже неприродний блиск. Стебла і гілки іноді покриті невеликими шипами. Стовбур дерева голий або волосистий. Квітки Зантоксилума жовті, дуже дрібні і непоказні, майже не пахнуть. Плоди також дуже дрібні, майже без м'якоті – у вигляді дрібних коробочок. Плоди деяких видів роду Зантоксилум використовують для виготовлення спецій.

У давні часи кору цих дерев використовували для втамування зубного болю, лікування ревматизму і припинення кольок.

Розташування: Зантоксилум рекомендовано розташовувати на сонячному місці, але захищати від прямих сонячних променів. Для бонсай комфортна температура – 18-24° С. Навесні-влітку за можливості бажано виносити бонсай Зантоксилум на відкритий балкон або на вулицю, притіняючи від прямих сонячних променів.

Полив: Рясний полив, але між поливами грунт обов'язково повинен просихати. Від надмірного поливу у підставці буде накопичуватися вода, що небезпечно для рослини. Не можна також допускати сильного пересихання грунту. Під час поливу потрібно враховувати кількість листя (менше листя – менше води). Регулярно обприскуйте Зантоксилум, особливо влітку або в жарку погоду, можна декілька разів на день.

Удобрювання: Удобрювати найкраще рідким добривом. З березня по вересень щодва тижні, взимку – раз на місяць.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку потрібно проводити з огляду на всі ці фактори. Загальне правило пересадки для Зантоксилум: за потребою, щороку або 2 роки навесні або влітку під час активного росту. Під час пересадки бонсай Зантоксилум необхідно обрізати частину кореневої системи, близько 10-20%. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1.

Стрижка: Маленькі гілки необхідно підрізати регулярно за формою крони з огляду на наростання гілок.

Формування: Вигин дротом можливий будь-коли протягом усього року. Нові пагони – тільки після здерев’яніння.
 

Купити бонсай Зантоксилум

повернуться