Рекомендації з догляду - бонсай Портулакарія

Портулакарія (Portulacaria)

Опис: Невеликі дерева або чагарники роду Портулакові, які ростуть здебільшого в Південній Африці. Щільне м'ясисте листя містять велику кількість води. Стовбур гладкий, темно-коричневий. У кімнатних умовах портулакарія квітне рідко.

Розташування: Рекомендовано розташовувати на добре освітленому місці, погано переносить нестачу світла, тому в зимовий період, коли освітлення недостатньо, радять організовувати додаткове підсвічування. Оптимальна температура в період активного росту – -22-28° С, у період спокою – близько 12-16° С. У весняно-літній період ідеально розташовувати дерево на свіжому повітрі.

Полив: Оскільки портулакарія – це суккулент, то він потребує помірного поливу, тільки після просихання грунту. Важливо не переполивати, але і не пересушувати дерево.

Удобрювання: У весняно-осінній період рекомендовано удобрювати щодва тижні, взимку частоту підживлення скорочують до 1 разу на місяць.

Пересадка: Пересаджувати необхідно тоді, коли коренева система заповнює об'єм горщика. Молоді дерева найчастіше потребують пересадки 1 раз на 1-2 роки. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт у співвідношенні 2:1.

Стрижка та формування: Шляхом прищипування занадто довгих пагонів, щоб підтримувати компактну щільну крону.

повернуться