Уход за бонсай. Рекомендации по уходу за вашим бонсай

Рекомендації з догляду - бонсай Липа

Опис: Листопадні дерева або великі чагарники висотою 25-40 метрів з черговим серцеподібним листям. Широко поширені в помірній і субтропічній зонах північної півкулі.

Цвітуть липи в середині літа, квітки дуже ароматні, жовто-білого кольору, зібрані в суцвіття. Цвітіння липи широко застосовують у медицині і харчовій промисловості, але основною її перевагою є те, що вона містить нектар, який не має рівних. Липи дають найцінніший, запашний мед.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Шовковиця

Опис: Листопадне плодове дерево родини тутових родом з Азії. Листя цього дерева використовують для вирощування відомої гусені тутового шовкопряда. Досягає висоти близько 15 м. Шовковиця вирізняється довголіттям: дерево може доживати до 500 років. Добре підходить для формування бонсай.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Гранат

Гранат (лат. назва Punica granatum) – вічнозелений плодоносний листяний чагарник або невелике дерево родини Lythraceae, яке в природі досягає розмірів від 6 до 10 м. Гранат надзвичайно довговічний, у Франції існують деякі екземпляри, яким понад 200 років.

Листя Граната глянцеві, вузькі, довгасті, довжиною 3-7 см. Квітне гранат дуже ефектно – яскраво-червоними квітками, деякі з яких формують плоди. Деякі безплідні сорти граната вирощують тільки для квітів. Їстівний плід – ягода діаметром 5-12 см, округлої форми і з товстою червоною шкіркою. Кількість насінин в гранаті може варіюватися від 200 до 1400.

Гранат культивують не тільки заради корисних плодів, але також з декоративною метою в парках і садах, адже дерево досить незвичайно квітне.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Портулакарія

Портулакарія (Portulacaria)

Опис: Невеликі дерева або чагарники роду Портулакові, які ростуть здебільшого в Південній Африці. Щільне м'ясисте листя містять велику кількість води. Стовбур гладкий, темно-коричневий. У кімнатних умовах портулакарія квітне рідко.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Фісташкове дерево

Латинська назва – Pistazia vera, pistazia chinensis

Опис: Вічнозелене субтропічне дерево з пір'ястими листям і маленькими коричнево-зеленими кольорами. Це дерево квітне навесні і раннім літом. Фісташка плодоносить круглими ягодами, які червоніють восени. Взимку опадає одноразово, але нове листя з'являється вже на 14 день і росте досить швидко.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Філантус

Опис: Рід філантус дуже численний, форми зростання різноманітні. Це однорічні та багаторічні трави, водорослі, чагарники і дерева. Представники роду поширені в субтропічних і тропічних регіонах світу. У нічний час листя Філантус «засинає», «складається».

 
Рекомендації з догляду - бонсай Фікус

Опис: Легендарні дерева з тропічної Азії, досягають величезних розмірів, створюючи тінь, мають довге нависаюче повітряне коріння. У тропічних лісах листя захищені від сонячних опіків товстим шаром воску на листках. Молоді дерева в лісі отримують користь навіть від тих слабких сонячних променів, які досягають нижньої частини лісу, тому в будинку світла для рослин вдосталь. Для вирощування бонсаїв підходять усі види фікусів із маленьким листям, тому що вони швидко формують міцний стовбур із дуже розгалуженими гілками і вічнозеленими листками. Маленький розмір останніх робить їх зручними для вирощування середніх і великих дерев бонсай. Вони дуже стійкі до гарячого повітря і тому вважаються найбільш придатними для кімнатних бонсаїв.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Сизігіум

Опис: Вічнозелений чагарник сімейства миртових (Myrtaceae), батьківщиною якого є тропічні країни Східної півкулі (Австралія, Малайзія, Індія, Мадагаскар, Південно-Східна Азія).

Родова назва походить від грецького «syzygos» – парний, пов'язане з супротивним положенням листя.

Сизігіум – вічнозелені рослини, у природі досягають 20-30 м заввишки. Молодий приріст декоративний, має червонуватий колір. Листя просте, супротивне, шкірясте, глянцеве, залози містять ефірну олію, які широко застосовують у медицині, кулінарії та парфумерії. Білі, рожеві або бузкові квітки зібрані в пазушні суцвіття, складаються з 4 чашолистиків і безлічі тичинок, що іноді досягають 10 см. Плоди багатьох видів сізігіуму вживають у їжу.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Серісса

Опис: Субтропічний вічнозелений кущ, має маленьке глянцеве листя і маленькі білі квіти, які квітнуть звичайно в червні, але можуть негусто квітнути і протягом усього року. Існують різні види квітів: з простою, складною і розовидною квіткою. Забарвлення листя різне – від яскраво-зеленого кольору до різних смугастих принтів. Успіх у вирощуванні серісси – у правильному поливі: коріння всередині грунту повинне завжди бути вологим, а поверхневі корені ніколи не повинні бути у воді. Культивувати серіссу легше за низьких температур і високій вологості повітря. Якщо після довгого періоду посухи або переполиву рослини одна з гілок стає повністю сухою, її необхідно обрізати.

 
Рекомендації з догляду - бонсай Рододендрон / Азалія

Опис: Рододендрон (лат. Rhododendron) – рід чагарників великого сімейства Ericaceae (Вересові), що росте здебільшого в Азії. Рододендрон – національна квітка Непалу. Більшість видів квітнуть дуже ефектно та буйно. Один із найбільш улюблених представників роду Рододендрон – азалія. Квітнуть азалії навесні, цвітіння триває близько 2 тижнів. Рослина толерантна до притінених місць, зростає найчастіше біля дерев або під ними. Рододендрон – одна з найбільш улюблених декоративних рослин. Красу та пишність цвітіння чагарників важко порівняти з іншими рослинами з огляду на їхню кольорову різноманітність, щільність кущів, і красу квітки. Білий, жовтий, ліловий, рожевий, фіолетовий, червоний та безліч їх відтінків – все це квіти рододендрона. Любителі та фахівці селекціонують азалії протягом багатьох століть. В Японії, Кореї, Гонконзі та США проходять щорічні фестивалі цвітіння азалій, і, зі слів очевидців, це чудове видовище!