Рекомендації з догляду - бонсай Буксус (harlandii)

Опис: Буксус – досить великий рід вічнозелених чагарників і невеликих дерев, який налічує близько 70 видів і віднесений до сімейства Buxaceae. У деяких частинах світу цей рід називають Box або Boxwood (від англ. коробка або дерев'яна коробка), оскільки раніше деревину цього дерева часто використовували для виготовлення дерев'яних коробок.

У природі на буксус можна натрапити в західній і південній Європі, південно-західній, південній та східній Азії, Африці, на Мадагаскарі, а також у південній Америці, центральній Америці, Мексиці і на території Карибського басейну, до того ж більшість видів тропічні або субтропічні; тільки європейські та деякі азіатські види стійкі до морозу.

Вічнозелені чагарники і невеликі дерева повільно ростуть, проте досягають 12 метрів у висоту. Маленькі листки протилежні, округлі і шкірясті. Невеликі непомітні квітки жовто-зеленого забарвлення, часто дуже ароматні, одноколірні з обома статями, присутніми на рослині. Плід виглядає як капсула, що містить кілька невеликих насінин.

Відмінною рисою більшості буксусів є їх структурна і дуже гарна кора. Любителі бонсай по-особливому цінують буксус завдяки корі дерева та листю невеликого розміру.

Місцерозташування: Взимку найкраще розташовувати дерево близько біля яскравого вікна, влітку – біля переважно затіненого вікна. Досить добре почувається у сухому повітрі, сприятлива температура: від 10-15° С взимку, і до 18-25° С влітку.

Полив: Поливати необхідно рясно, але між поливами обов’язково давати грунту просихати. Надмірний полив неприпустимий. Необхідно регулярно обприскувати крону бонсай Буксус водою, особливо в спекотні періоди влітку, можна декілька разів на день.

Удобрювання: В період із весни по осінь необхідно удобрювати щотри тижні, після настання зими – щошість тижнів.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку потрібно проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки буксус зростає досить повільно, то навіть молоді дерева можна пересаджувати раз в два роки, але необхідно обов'язково враховувати та коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1. Кращий час для пересадки – весна, або рання осінь.

Стрижка: Після появи 6 пар листя пагони необхідно обрізати на рівні 2-3 листків.

Формування: У будь-який час, не пошкоджуючи кору.

 

 

 

Купити бонсай Буксус

повернуться