Рекомендації з догляду - бонсай Фікус

Опис: Легендарні дерева з тропічної Азії, досягають величезних розмірів, створюючи тінь, мають довге нависаюче повітряне коріння. У тропічних лісах листя захищені від сонячних опіків товстим шаром воску на листках. Молоді дерева в лісі отримують користь навіть від тих слабких сонячних променів, які досягають нижньої частини лісу, тому в будинку світла для рослин вдосталь. Для вирощування бонсаїв підходять усі види фікусів із маленьким листям, тому що вони швидко формують міцний стовбур із дуже розгалуженими гілками і вічнозеленими листками. Маленький розмір останніх робить їх зручними для вирощування середніх і великих дерев бонсай. Вони дуже стійкі до гарячого повітря і тому вважаються найбільш придатними для кімнатних бонсаїв.

Розташування: Новому маленькому листю фікусів для росту потрібно дуже багато світла, але на відміну від інших рослин, які використовують для кімнатних бонсаїв, фікуси можна розташовувати й не біля вікон. Взимку температура не повинна перевищувати 15° С. Якщо фікус добре поливати, то рослина комфортно почувається у сухому і гарячому повітрі. Коріння повинне бути в сухому та теплому середовищі. Дерево погано реагує на протяги і холодне повітря від кондиціонерів.

Полив: Рясно після підсихання грунту, теплою водою. Велика кількість кальцію у воді може викликати хлороз. Вода в підставці не повинна застоюватися після поливу більше, ніж на годину. Можна стимулювати ріст рослини поливаючи водою 40° С. Регулярне обприскування дерева дуже корисно для рослини (кілька разів на день, особливо влітку).

Удобрювання: Удобрювати найкраще рідким добривом. Протягом усього року, 1 раз на 2 тижні.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки Фікус зростає досить швидко, то навіть молоді дерева можна пересаджувати раз на рік, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт у співвідношенні 2:1.

Кращі періоди для пересадки – весна, літо (але прохолодні дні влітку), або рання осінь.

Стрижка: Для підтримки розміру крони фікуса необхідно зрізати на три листки більше бажаної форми. Для того, щоб втручання залишилось непомітним, краще проводити стрижку частіше, але зрізати потроху. Ми можемо запобігти втраті соку після стрижки шляхом обприскування холодною водою. Частину крони, що наростає, підстригати найкраще влітку. Також влітку можна видаляти листя.

Формування: Вигин дротом можливий будь-коли протягом року, але максимально на три місяці. Необхідно змінювати положення дроту час від часу, тому що гілки і стовбур швидко зміцнюються.

 

Купити бонсай Фікус

повернуться