м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Фісташкове дерево

Латинська назва – Pistazia vera, pistazia chinensis

Опис: Фісташка – рід сімейства Сумахових, це низькорослі дерева, рідше кущі. Країнами походження вважаються країни Центральної Азії або Середнього Сходу. Основна цінність дерева – це насіння, яке часто використовують у харчовій промисловості.

Фісташка вважається пустельною рослиною, дуже толерантна до засолених ґрунтів.

Має шкірясте, перисте, досить довге листя. Рослини дводомні, з окремими чоловічими та жіночими деревами. Квітки безпелюсткові, одностатеві.

У природі доросле дерево фісташки щорічно дає близько 50 кілограмів насіння.

Основними імпортерами фісташок у світі є США, Ірак і Туреччина, і разом складають близько 83% світового врожаю.

Розташування: В будинку найкраще розташовувати на добре освітленому вікні. Якщо світла вдосталь, то нове листя червоне. Температура грунту фісташки може коливатися від 10-18° С в зимові місяці і до 25-30° С градусів влітку. Рекомендують за можливості виносити фісташку у весняно-літньо-осінні періоди на вулицю в трохи притінене місце.

Полив: Шкірясте листя дерева дуже добре зберігає вологу, тому поливати рослину потрібно тільки після просихання грунту. Фісташкове дерево толерантне до нестачі вологи. Полив повинен бути рясним, щоб вся коренева система і грунт добре просочилися вологою.

Удобрювання: З квітня по жовтень щочотирнадцять днів, взимку – щошість тижнів рідким добривом.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки фісташка зростає досить повільно, то навіть молоді дерева потрібно пересаджувати 1 раз на 2 роки, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників.

Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт у співвідношенні 2:1.

Стрижка: В період зростання видаляємо великі листки або їх частини, підтримуємо вже сформовану крону, видаляємо ті пагони, які виступають за крону рослини.

Формування: Фісташкове дерево має вертикальні пагони, тому необхідно обвивати дротом основні гілки з червня по жовтень.

 

Купити бонсай Фісташкове дерево

повернуться