Рекомендації з догляду - бонсай Лігіструм

Опис: Лігіструм або Бирючина (лат. Ligustrum) – це рід, що налічує понад 40-50 видів рослин. Лігіструм – рід сімейства Маслинові. Це субтропічний вічнозелений, напівлистопадний або іноді листопадний чагарник або невелике деревце з ніжним овальним насичено-зеленим листям. У природі може досягати висоти 2-5 метра, дуже рідко до 6 метрів. Цей вид вирізняється дуже гладкою корою зі слабким блиском. Квітне лігіструм всього раз на рік наприкінці літа білими ароматними четирьохпелюстними віночками. Іноді в результаті цвітіння на дереві з’являються невеликі круглі неїстівні ягоди. У природі лігіструми досить поширені в різних частинах світу: Європа, Північна Африка, часто трапляються в Японії, Кореї, країнах південно-східної Азії.

Розташування: Найкраще розташовувати на максимально освітленому місці, навесні-влітку за можливості виносити на вулицю. Взимку може переносити температуру до + 5 + 10 градусів.

Полив: Рясно поливати лігіструм з огляду на рівень висихання грунту. Між поливами обов'язково давати грунту злегка просохнути. За нестачі вологи листя стає млявим. Регулярне обприскування лігістума дуже корисно для рослини.

Удобрювання: Протягом року двічі на місяць добривами для бонсай. Взимку удобрювати бонсай лігіструм необхідно 1 раз на місяць.

Пересадка: Лігіструм дуже швидко нарощує кореневу систему, тому пересаджувати потрібно щороку. Іноді навіть досить дорослі дерева бонсай Лігіструм пересаджують щороку. За необхідності обрізають частину кореневої системи. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1. Кращий час для пересадки – весна або рання осінь.

Стрижка: Рослину потрібно часто підстригати, тому що молоді пагони ростуть досить швидко.

Формування: Гілки дерева можна обвивати дротом протягом усього року, нові пагони – тільки після здерев'яніння.

 

 

Купити бонсай Лігіструм

повернуться