Рекомендації з догляду - бонсай Оливкове дерево

Опис: Рід Олива (лат. Olea) налічує близько 40 видів рослин, відносять його до сімейства Оливкові. Рослини трапляються в теплих і тропічних регіонах Європи, Африки, Південної Азії та Австралії. Це вічнозелені дерева або кущі з невеликим листям. Стовбур дерева зазвичай шишкуватий і скручений. Квітнуть оливки рясними гронами квітів із великою кількістю пилку. Завдяки цвітінню формуються плоди кістянки, які дуже цінують і використовують у харчовій промисловості. Для людей особливо важливим і цінним видом є Олива європейська, яка росте у Середземноморському регіоні, Африці, Південно-Західній Азії і Гімалаях.

Оливка вважається деревом миру, її часто описують у художній і релігійній літературі.

Оливкові дерева вирощують і як бонсай. Для бонсай найкраще використовувати дику оливу (Olea europea silvestrys), з огляду на особливості її стовбура (шишкуватого).

Місцерозташування: Потребує багато світла, тому варто розташовувати бонсай у найсвітлішому місці. Оптимальна температура влітку – до 25° C, рослина витримує спеку. За можливості навесні-влітку Оливу бажано виносити на вулицю під сонце. Можна трішки притінити. Взимку потрібно переносити дерево в опалюване приміщення. У холодний період температура не повинна бути нижче 5° C.

Полив: Поливати необхідно регулярно, між поливами дозволяючи грунту трохи просохнути. Важливо, щоб під час поливу вода стікала через дренажні отвори, розташовані внизу горщика. Завдяки цьому вся коренева система отримує достатньо води за один полив.

Удобрювання: В період із весни по осінь необхідно удобрювати щодва тижні, в осінньо-зимовий період рекомендовано удобрювати 1 раз в 2 місяці не дуже концентрованим добривом.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки оливка зростає досить повільно, то навіть молоді дерева потрібно пересаджувати не частіше 1 разу на 2 роки, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт у співвідношенні 2:1.

Кращий час для пересадки – весна або рання осінь.

Стрижка і формування: Ранньою весною необхідно обрізати дерево, можна залишати 2-3 пари листків на гілці, що прискорить активний ріст крони навесні-влітку. Формування дротом можливо протягом усього року. Найкраще для формування використовувати мідний дріт, який можна залишати на гілках максимум на 3 місяці. Після цього дріт видаляють. За необхідності можна повторити процедуру через 6-12 місяців.

 

Купити бонсай Оливкове дерево

повернуться