м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Премна

Опис: Це субтропічне дерево зростає в багатьох країнах. На Тайвані, Малайзії, Філіппінах і в Індонезії його цінують як один із найкращих видів для бонсай. У природі деякі види ростуть уздовж узбережжя, а деякі – в гірських районах. Берегові види (premna obtusifolia) найчастіше використовують для бонсай завдяки унікальній текстурі їх стовбура. Яскраве та блискуче зелене листя і кручений стовбур надають бонсай приємної елегантності.

Розташування: Для успішного росту необхідна велика кількість світла. У весняний і літній час найкраще утримувати бонсай на відкритому повітрі, захищаючи від попадання прямих сонячних променів. В осінній і зимовий час сприятливим місцем розташування стане південне вікно або столик неподалік нього. Східне і західне вікна також можуть бути вдалим вибором. Якщо ж дерево все таки необхідно розташувати далеко від вікна або на північній стороні, то необхідно обов'язково забезпечити для рослини додаткове штучне освітлення.

Полив: Не можна нехтувати поливом і давати грунту просохнути. Слідкуйте, щоб він завжди був трохи вологим. Під час поливу якнайкраще використовувати таку кількість води, щоб вона стікала через дренажні отвори горщика. У холодні місяці спеціалісти рекомендують розташовувати бонсай у неглибокому лотку, заповненому шаром гравію, і періодично підливати в нього воду. Це допомагає регулювати кількість вологи і зменшувати вплив опалювальних приладів. Регулярне обприскування дерева дуже корисне для рослини (кілька разів на день, особливо влітку).

Удобрювання: З ранньої весни до осені підгодовуйте премну щодва тижні, використовуючи органічне добриво для бонсай, або ж розчинні поверхневі добрива у вигляді спрею. Взимку підгодовувати дерево не потрібно.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки бонсай премна зростає досить повільно, то навіть молоді дерева можна пересаджувати раз на 2 роки, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Під час пересадки варто видаляти частину коренів. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт у співвідношенні 2:1.

Стрижка: Премна потребує регулярної стрижки. Обрізайте гілки на рівні 3-го листка.

Формування: Гілки часто ростуть безформно, тому необхідно обов'язково обвивати дротом на всіх етапах формування премни. Правильно сформована крона зазвичай добре розгалужена.

 

Купити бонсай Премна

повернуться