Рекомендації з догляду - бонсай Серісса

Опис: Субтропічний вічнозелений кущ, має маленьке глянцеве листя і маленькі білі квіти, які квітнуть звичайно в червні, але можуть негусто квітнути і протягом усього року. Існують різні види квітів: з простою, складною і розовидною квіткою. Забарвлення листя різне – від яскраво-зеленого кольору до різних смугастих принтів. Успіх у вирощуванні серісси – у правильному поливі: коріння всередині грунту повинне завжди бути вологим, а поверхневі корені ніколи не повинні бути у воді. Культивувати серіссу легше за низьких температур і високій вологості повітря. Якщо після довгого періоду посухи або переполиву рослини одна з гілок стає повністю сухою, її необхідно обрізати.

Розташування: Яскраве місце, східне або західне вікно. На сухе повітря, надмірну кількість вологи або зміну місця рослина реагує пожовтінням або осипанням листя, але швидко поновлюється.

Полив: Завжди підтримуйте грунт трішки вологим, не допускайте сильного пересихання. Необхідно пам'ятати, що рослина не повинна стояти у воді, інакше коренева система швидко загниває, листя опадає і цілі гілки або їх частини гинуть. Успіх вирощування бонсая – у правильному поливі.

Удобрювання: З весни до осені щодва тижні, взимку – кожні 4-6 тижнів. Часом фахівці удобрюють рослини шляхом розпилення добрива на листя.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту дерева за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Серіссу можна пересаджувати раз на 2 роки, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1. Кращі періоди для пересадки: весна, літо (прохолодні дні влітку), або рання осінь.

Стрижка: Будь-коли, видалення відцвілих квіток та обрізання гілок стимулює ріст рослини.

Формування: Обвиття гнучким дротом не викликає проблем, адже деревина серісси еластична, щоправда, має властивість повертатись до попереднього положення. Здерев'янілі гілки можна формувати протягом усього року.

повернуться