Рекомендації з догляду - бонсай В’яз дрібнолистий

Опис: В Азії це вічнозелене дерево може досягати 20 метрів у висоту, його активно використовують для вирощування дерев бонсай. В’яз дрібнолистий має розгалужену структуру і невелике овальне яскраво-зелене листя. Рослина відразу реагує на різницю температур, добре переживає посуху або переполив. Бонсай потребує великої кількості світла для успішного росту. Необхідно знати, звідки в'яз імпортовано. Рослини із Південної Японії і Тайваню кімнатні, рослини з холодної півночі і японських гір – вуличні. Восени можна визначити, звідки дерево родом. На вуличному в'язі листя стає бронзово-червоним і згодом обпадає, на кімнатному – може частково пожовтіти і обпасти, але на верхівках завжди видніються зелені пагони.

Розташування: Взимку за температури 6-22° С якнайкраще на яскравому сонячному вікні. За нестачі світла листя стає жовтим, обпадає, пагони бліднуть. З травня по вересень рослину можна перемістити на сонячне місце, потрібно добре поливати.

Полив: Рясний, між поливами необхідно обов’язково дати бонсаю трохи просохнути і тільки потім знову поливати. Якщо забезпечити бонсай в'язу прохолодну зимівлю (+ 5 + 10 градусів), то рослина споживатиме менше води, але регулярно. Необхідно регулярно обприскувати в'яз, особливо в спекотні періоди влітку, можна декілька разів на день.

Удобрювання: щодва тижні протягом року, під час зими 1 раз в 4-6 тижнів.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту за попередні сезони. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки в'яз росте досить швидко, то навіть молоді дерева можна пересаджувати раз на рік, але обов'язково враховувати та коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1.

Кращий час для пересадки бонсай В'яз – весна, літо (неспекотні дні) або рання осінь.

Стрижка: Нові пагони потрібно обрізати постійно, напівзадерев’янілі – за 2-3 листком.

Формування: Формувати гілки за допомогою дроту можна будь-коли. Правильно сформована крона легко піддається стрижці.

Купити бонсай В'яз дрібнолистий

повернуться