Рекомендації з догляду за бонсай Клен (Acer)

Опис: листопадне дерево сімейства кленових. Має деревоподібний зовнішній вигляд, не досягає великих розмірів, проте вирізняється об’ємною кроною. Листя пальчасте, зазвичай зелене, може мати строкате біло-зелене або рожево-зелене забарвлення, змінює колір перед листопадом, уособлюючи наближення осені. Після запилення квіток з'являються крилаті плоди (крилатки).

Навесні під час розпускання нових листів клени часто набувають яскраво-рожевого або пурпурового кольору; восени листя може бути будь-яких відтінків – від жовтого до коричневого, червоних і помаранчевих тонів. Взимку клен скидає листя.

Розташування. Бонсай потрібно розташовувати на відкритому повітрі або неутепленому балконі, важливо стежити, щоб у періоди активного сонця (кінець весни, літо і початок осені) прямі сонячні промені не потрапляли на дерево. Для цього необхідно забезпечити рослині додаткове притінення (місце повинне бути максимально світлим).

Оскільки рослина родом із помірного клімату, у зимовий період необхідно створити умови для зимівлі при температурі -5-0°С або нижче. Це дуже важливо! Дереву потрібно забезпечити період спокою. Якщо температура повітря опускається нижче -5-10° С, коренева система рослини потребує захисту від промерзання. Для цього можна опустити горщик у ємність із мульчею (дрібний пінопласт, стружка, сухе листя, сухий мох і т.п.). Взимку клен можна утримувати в холодному гаражі (оскільки листя опадає, наявність світла під час зимівлі не обов'язкова), періодично поливаючи дерево.

Полив. Поливати дерево потрібно тоді, коли грунт починає підсихати. Важливо, щоб усі корені та об’єм грунту просяк водою і остання стекла через дренажні отвори, розташовані знизу горщика. Дерево не можна заливати або поливати потроху (тому що коренева система дуже ніжна і може загнити), але і не варто пересушувати. Як пересихання, так і надмірна вологість грунту – критичні фактори для здоров'я рослини.

Під час поливу важливо враховувати сезонність, оскільки залежно від температури повітря, вологості та опадів грунт просихає з різною частотою. Поливати дерево потрібно не за графіком, а залежно від вологості грунту.

Важливо враховувати також необхідність поливу в зимовий період. Поливати потрібно набагато рідше, ніж у літній сезон, оскільки вологість повітря зазвичай вище.

Радимо садити клен у спеціальний грунт Акадама, який змінює колір при намоканні. Дозвольте грунту просохнути в перервах між поливами.

Удобрювання. Щодва тижні навесні, влітку і восени необхідно обов'язково удобрювати бонсай. Рослина не потребує добрив у період з жовтня до березня. Використовуйте тільки якісне добриво та оптимальну його кількість.

Пересадка. Своєчасна пересадка важлива для здоров'я дерева. Необхідність пересадки потрібно визначати за станом грунту: він повинен бути пухким і «не забитим» корінням. Дерево потрібно пересаджувати, коли коріння дуже розростається і грунт стає щільним.

Під час пересадки важливо оцінити стан коріння, видалити його пошкоджені ділянки, за необхідності зменшити об’єм, обрізавши та пересадивши у свіжий субстрат. Рекомендовано використовувати спеціальні грунти для бонсаю. Кращий час для пересадки бонсай Клен – рання весна.

Шкідники. Будь-яка рослина, особливо якщо вона росте на відкритому повітрі, може піддаватися зараженню шкідниками. Щоб уникнути цього, потрібно постійно оглядати дерево. За умови виявлення шкідників необхідно терміново обробити дерево правильно підібраним препаратом.

Купити бонсай Клен

повернуться