м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду за бонсай Ялівець (Juniperus chinensis)

Опис: Ялівець – рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства кипарисових, який налічує близько 50-70 видів. У природі досягають висоти 10-15 метрів. Залежно від виду колір хвої варіюється від темних синьо-зелених відтінків до світло-зелених, структура хвої лускоподібна або голчаста. Ягодоподібні шишки ялівцю круглої або овальної форми від 3 мм до 2 см у діаметрі.

Ялівець цінують завдяки здатності очищати повітря, шишкоягоди повсякчас використовують у медицині та кулінарії, з деревини добувають ялівцеву олію. Ялівець вважають символом довголіття, сили і родючості.

Місцерозташування: Влітку ялівець рекомендовано виносити на свіже повітря, у затінене місце, але можна і на сонячну ділянку. У зимовий період при температурі від 0 до +10 градусів рослина потребує спокою. Можливі короткочасні перепади до -5. У зимовий період рекомендовано додатково захищати кореневу систему від замерзання, обгортаючи горщик декількома шарами газети, утеплювального матеріалу, пінопластом... На заскленому балконі різниця перепаду температур зазвичай становить приблизно 10 градусів, тобто якщо на вулиці -10, то на балконі 0. Коли температура знижується більше, ніж до -10, бонсай краще перенести на певний час у прохолодне місце.

Полив: Поливати дерево необхідно регулярно, варто слідкувати, щоб між поливами грунт добре просихав. Важливо, щоб під час поливу вода стікала через дренажні отвори, розташовані внизу горщика. Рослина не терпить переливів. Поливати краще очищеною або відстояною м'якою водою. У зимовий період поливати необхідно набагато рідше, тому що за відсутності вітру грунт просихає повільніше.

Удобрювання: У період із весни до осені необхідно удобрювати бонсай органічним добривом щодва тижні. Перед зимівлею рекомендовано удобрити для переходу в стан спокою.

Пересадка: Пересадку бонсай краще здійснювати ранньою весною. Спочатку раз на два роки, а потім – на п'ять. Водночас необхідно обов'язково оновити грунт і обрізати коріння на одну третину. Чим більше вік рослини, тим менше вона потребує пересадки.

Формування: Прищипують та обрізають бонсай ялівець у період із середини весни до середини осені. Накладати дріт для надання рослині бажаної форми найкраще з жовтня по березень. Накладений дріт тримають на дереві до 3-х років. Задля формування гілки і стовбур силою згинають до межі зламу, інакше рослина не набуде бажаної форми. Сліди від врослого дроту не псують зовнішнього вигляду ялівцю і загоюються протягом 2 років.

Купити бонсай Ялівець

повернуться