м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду за бонсай Піраканта (Pyracantha angustifolia)

Опис: Піраканта – багаторічний вічнозелений чагарник. Навесні рослина покрита біло-кремовими квітами, а восени і взимку блискучими ягодами червоного, оранжевого або жовтого кольору. Піраканта невимоглива в догляді і відмінно піддається вирощування у відкритому грунті в регіонах із м'яким кліматом, та в горщиках або бонсай у більш холодних зонах.

Листя піраканти вузько або широкоовальні, вічнозелені, темно-зеленого кольору, до 5 см в довжину. Гілки іноді негусто покриті довгими (до 2,5 см) і досить гострими шипами. Квітки піраканти дрібні, запашні, зібрані в щіткоподібні суцвіття. Цвітіння відбувається на початку літа і буває настільки рясним, що квітки (а згодом і ягоди) можуть повністю приховувати листя рослини. Ягоди піраканти (у ботанічному сенсі – плоди зерняткових) набувають яскравого забарвлення на початку осені та тримаються на дорослих кущах до кінця зими. Для людей ягоди піраканти малоїстівні через гіркий смак, хоча і не отруйні.

Піраканта належить до сімейства розоцвітих (Rosaceae) і підродини яблуневих (Maleae). Батьківщина піраканти – південна Європа, південно-східна Азія, Китай, Тайвань, Гімалаї. У природі окремі дорослі екземпляри піраканти досягають 6 метрів у висоту і ширину.

Розташування: Світлолюбна рослина. Щоправда, в середині літа її варто розташовувати в півтіні або притіняти від прямих сонячних променів. Бонсай піраканта ідеально почувається на вулиці або на неопалюваному балконі. ВЗИМКУ: рекомендовано утеплювати горщик (обмотувати його або ж залишати в коробці з мульчею (пінопласт, описки, газети), щоб запобігти промерзанню кореневої системи, коли температура повітря нижче 0 градусів. Взимку необхідно слідкувати за тим, щоб бонсай Піраканта не перебував на вітряній місцевості.

Полив: Піраканта любить рясний полив, між поливами грунт повинен злегка просихати. Піраканта, що зростає в контейнері в грунті з хорошою дренажною системою, потребує великої кількості води. Листя можна обливати водою з лійки під час поливу, за винятком періоду цвітіння та плодоносіння.

Удобрювання: Навесні, до цвітіння, піраканту підгодовують рідким добривом. Восени раз на місяць вносять органічне добриво, яке повільно розкладається.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини, інтенсивності росту в попередні сезони. Пересадку потрібно проводити з огляду на всі ці фактори. Молоді дерева піраканти можна пересаджувати раз на два роки, але необхідно обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама кіріо в співвідношенні 1:1.

Кращий час для пересадки – рання весна.

Стрижка: Обрізання молодих пагонів проводять після цвітіння і до того, як вони одерев’яніють (влітку). Восени обрізають пізні пагони. В кінці зими вкорочують гілки з метою формування деревця.

Формування: Використовувати дріт для формування піраканти можна протягом усього року. Не слід накладати дріт на ще м'які пагони і залишати його на дереві довше, ніж на 6 місяців.

 

Купити бонсай Піраканта

повернуться