Рекомендації з догляду за бонсай Сосна (Pinus)

Опис: Сосна – хвойне дерево родини соснових. Рід, що налічує понад 80 видів, є одним із найбільш видатних і важливих за значенням серед усіх хвойних рослин. Майже всі види сосни родом із Північної півкулі. Сосна – високе дерево, зазвичай із конічною кроною. Довгі, покриті лусочками гілки мають короткі пагони зі спірально розташованою голчастою хвоєю. Сосни мають своєрідну кору, утворену численними щитоподібними пластинками та лусочками неправильної форми, які легко відділяються від стовбура. Шишки пірамідальної форми з твердими дерев'янистими лусками, які захищають насіння сосни. Насіння здебільшого крилаті та розповсюджуються за вітром. Як хвоїнки, так і тканини стовбура і гілок мають залози, які виділяють смолу – дуже щільну речовину, що загоює і захищає сосну від патогенних організмів.

Розташування: Вимагає великої кількості світла та сонячних променів. Спеціалісти рекомендують розташовувати на підвищенні, щоб нижні гілки отримували достатню кількість світла. Для кращого росту для дерева слід завжди обирати місце, яке добре прогрівається. Єдиним винятком є надміру вологі та закриті ділянки з поганою вентиляцією повітря, особливо в сезон дощів і морозів, адже такі умови несприятливі для розвитку коріння.

Влітку сосну рекомендують виносити на свіже повітря, у злегка затінене місце або навіть на відкрите сонце. Рослина потребує спокою у зимовий період за мінусової температури. У зимовий період рекомендовано додатково захищати кореневу систему від замерзання, обгортуючи горщик декількома шарами газети, утеплювального матеріалу, пінопластом... Будьте уважні! Рослина чутлива до вітру. Розташовуйте Ваш бонсай у захищеному від вітру місці.

Полив: Полив бонсай сосни повинен бути помірним. Надмірне зволоження грунту може призвести до загибелі рослини. Сосна значно краще переносить сухий, ніж занадто вологий грунт. У літній період розпилювати на рослину воду з пульверизатора не обов’язково, оскільки сосни добре переносять спеку та комфортно почуваються у сухому середовищі. Не забувайте поливати дерево взимку, у період спокою рослина також потребує зволоження.

Удобрювання: Влітку удобрюйте сосну раз на 2-3 тижні якісним добривом для бонсай. Для удобрювання вуличних бонсай часто використовують сухі добрива.. Перед зимівлею дерево необхідно обов'язково удобрити спеціальним добривом для переходу у стан спокою.

Пересадка: Пересадку потрібно здійснювати в період із ранньої весни до червня. Під час пересадки необхідно підрізати коріння, не пошкодивши стрижневий корінь.

Грунт: Для пересадки бонсай сосни необхідно використовувати суміш ґрунтів для бонсай: кіріо + акадама (1:1).

Формування: Формування можна проводити протягом року, але найефективніше накладання дроту в зимовий період, із грудня по березень, коли сповільнюється рух соку. Спеціалісти радять не допускати вростання дроту в деревину, адже рубці заживають дуже повільно і псують зовнішній вигляд бонсай. Дріт знімають і накладають заново щосезону. Обрізання гілок не можна здійснювати в період зростання сосни, тому що дерево може втратити велику кількість смоли. Дорослі гілки обрізають у період із вересня по квітень. Пагони, як правило, не прищипують: на їхньому місці молоді не виростуть. Дерево позбавляють хвої восени, сухі і пошкоджені голки прибирають протягом усього року. Із появою нових пагонів і до моменту їх розпускання рекомендовано обрізати хвою, залишаючи лише одну третю її частину, щоб стимулювати появу дрібних і численних голок. Якщо на гілці з'являються відразу два пагони, то видаляють найдовший із них. Якщо ж пагонів три, то видалення здійснюють у зворотному порядку, тобто обрізають насамперед найкоротший.

 

Купити бонсай Сосна

повернуться