м. Київ, вул. В. Жуковського, 22А
info@bonsaiclub.com.ua
Безкоштовна консультація
(067) 508 47 32 (063) 369 09 66
Зворотній дзвінок

Рекомендації з догляду - бонсай Подокарпус

Опис: Це декоративне хвойне дерево, яке повільно росте, родом із субтропіків. В Азії його також називають «Сосна Будди». Кора темно-сірого кольору, шорстка, пізніше потріскана і частково руйнується. Хвоя пряма, темно-зелена, блискуча з лицьового боку, подібно тису. Доглядати в домашніх умовах досить просто. Багатьох бентежить те, що нові пагони з'являються раз в рік (як у сосни) і що дерево не нарощує крону, тому немає можливості її підстригати і формувати.

Розташування: Цей вид любить світло, тому в будинку найкраще розташовувати на східному або південному вікні. Температура грунту не повинна бути нижче 13° С. У теплу пору року (коли показники нічної температури не нижче 13° С) подокарпус можна утримувати на вулиці, але обов'язково додатково притіняти від активного літнього сонця. Рослина погано переносить сухе повітря, тому її необхідно часто обприскувати. Дерево можна розташовувати на підставці з камінням, на дно якої наливати воду. Важливо стежити, щоб горщик не стояв у воді, а розташовувався на каменях. Таким чином, випаровуючись, вода забезпечить додаткове зволоження.

Полив: Подокарпус – НЕ посухостійка рослина, тому не можна допускати повне пересихання грунту. Поливати потрібно тоді, коли поверхня грунту трохи підсихає, але всередині він ще трохи вологий. Перелив подокарпуса може привести до підгнивання кореневої системи, тому грунт не повинен бути постійно мокрим. Давайте йому трохи підсихати. Коричневі кінчики хвої можуть свідчити про надмірну кількість вологи.

Удобрювання: З весни по осінь щочотирнадцять днів, взимку – щошість тижнів. Два рази на рік подокарпус рекомендовано поливати хілатірованним залізом.

Пересадка: Частота пересадки залежить від багатьох чинників: стану кореневої системи, розміру горщика, віку рослини. Пересадку треба проводити з огляду на всі ці фактори. Оскільки подокарпус зростає досить повільно, то навіть молоді дерева можна пересаджувати раз в 2 роки, але обов'язково враховувати і коригувати частоту пересадки залежно від вищевказаних чинників. Під час пересадки можна видаляти близько 10% кореневої системи. Для пересадки найкраще використовувати грунт в складі акадама + лава / пуміс / цеоліт в співвідношенні 2:1.

Стрижка: Прищипувати нові пагони за необхідності. Дерево нарощує нові пагони тільки раз на рік.

Формування: Молоді пагони необхідно формувати за допомогою гнучкого дроту з серпня по березень, більш старі гілки – будь-коли. Варто зауважити, що здерев'янілі гілки дуже крихкі.

 

Купити бонсай Подокарпус

повернуться